PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31472}

Nafta

6,2 184
oceny
6,2 10 1 184
Nafta
powrót do forum filmu Nafta

Zobacz film, warto.

ocenił(a) film na 10

Dziś widziałem ten film w Kino Polska, chyba po raz pierwszy. Urzeka mnie otoczenie lat 50/60. Polecam zakochanym. Bohaterka Baśka, to "dziewczyna jak malowana", oczu nie sposób oderwać, a jej charakter idzie w parze z urodą.
Aktorka T. Iżewska zmarła dość młodo i to w czasie wojennym. Czy ktoś wie co było przyczyną odejścia?.

szmiroslaw

Witam, a ile masz lat oczywiscie życia ( pytanie odnośnie zachwytów dot.lat 50/60)

ocenił(a) film na 10
esoxlucius

pewnie pod Grunwaldem go nie było jak i Ciebie , ale czy to oznacza że nie można na podstawie zdjęć,filmów,opowieści powiedzieć że coś miało klimat albo nie...

rottweiler

Ja byłem pod Grunwaldem, ale na bitwę się spóźniłem ...

esoxlucius

Chodzi mu chyba o klimat filmu, a nie o rzeczywiste realia tamtej epoki.

ocenił(a) film na 5
szmiroslaw

Tak, zmarła w czasie wojennym, a grała w filmie "Nafta" z 1961, o którym piszesz. No nieźle, hehe

szmiroslaw

W czerwcu 1982 roku Teresa Iżewska nie przyszła na próbę. Kiedy wyważono drzwi do jej mieszkania, okazało się, że to próba samobójcza. Nie pierwsza, ale tym razem skuteczna. Aktorka dwa miesiące leżała w śpiączce w szpitalu. Zmarła w ostatnich dniach sierpnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones