PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9750}

Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka

Star Trek III: The Search for Spock
6,8 7 262
oceny
6,8 10 1 7262
Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka
powrót do forum filmu Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka

Świetna kontynuacja Gniewu Khana, fabuła rewelacyjna. W dwójce zachwycaliśmy się
możliwościami projektu Genesis, a tutaj ZONK! - nie wszystko poszło jak trzeba, jednak człowiek
nie powinien się bawić w Boga. Dobrze też że jest więcej Klingonów, którzy są tacy jak być powinni
- brutalni, bezwzględni, ale też honorowi. Szkoda tylko że aktorzy i aktorki grający Wolkanów trochę
popsuli piękną sceną spotkania Spocka z załogą Enterprise, prawi wszyscy uśmiechali się na
drugim planie, a przecież Wolkanie się nie uśmiechają. Moim zdaniem seria powinna się
zakończyć na części czwartej, sceną gdy nasi bohaterowie dostają do dyspozycji nowego
Enterprise'a.

ocenił(a) film na 6
Hagan

Nie jestem wielkim fanem Star Treka ale ta część była niezła, fabuła intrygująca gdzie jest Spock, jest element więzi braterskiej (załoga statku pełna lojalność). Plus Ch. Lloyd jako Klingon, musze sobie na spokojnie pooglądać kolejne części bo mam spore luki.

wujaniek

Jestem świeżo po obejrzeniu i naprawdę nie widziałem ani jednego uśmiechniętego Wolkanina. Jak dla mnie- najlepsza część spośród trzech pierwszych filmów długometrażowych z załogą Kirka. Wartka akcja, napięcie, dobre aktorstwo, realistyczne sceny walki i emocje bohaterów, świetne, jak na owe czasy, efekty specjalne. Nie brakowało też i humoru, zabawna była choćby postać admirała-dżentelmena z wąsikiem, który początkowo ścigał Kirka. I oczywiście- przesłanie: człowiek nie może bawić się w Boga, a eksperymenty mogą łatwo wyjść spod ludzkiej kontroli, i to nawet wtedy, w XXIII wieku, kiedy to wydawałoby się, że ludzie wreszcie zmądrzeli. Daję spokojnie 8/10 (choć rozważałem nawet i 9/10, ale staram się wyjść poza swoje upodobanie wobec uniwersum ST i oceniać każdy film po wolkańsku :) ).

jedzoslaw

Co ciekawe, pierwszego oficera na statku Excelsior ścigającym Enterprise'a zagrał Miguel Ferrer - późniejszy Bob Morton z Robocopa.

Hagan4

A ja w głowę zachodziłem gzie jak już widziałem!

ocenił(a) film na 7
jedzoslaw

Ej, po Wolkańsku, czyli na logikę, to ten film zasługuje co najwyżej na 4, no może 5/10 , ale, że kierujymy się sercem to oceniamy go na 7/10 :)

OmniModo

Głupoty. Chyba najlepszy film s-f 84' roku. Zjada Terminatora ( którego kult jest trochę zastanawiający - przecież to tylko prosty akcyjniak ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones