PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181823}
8,0 20 928
ocen
8,0 10 1 20928
Battlestar Galactica
powrót do forum serialu Battlestar Galactica

Alternatywa po BSG

ocenił(a) serial na 10

Nie wiem czy tylko ja tak miałem że po FireFly, BSG była kompletna pustka seriali w tym gatunku.
Ale w końcu pojawił się godny następca :

The Expanse

Akcja rozkręca się szczególnie pod koniec 1 sezonu, 2 sezon to już mistrzostwo :)

ocenił(a) serial na 7
simulationsite

No jest jeszcze nowy star trek i zawsze pozostają SG ;)

ocenił(a) serial na 10
simulationsite

Do Expanse podszedłem z dużym entuzjazmem, oglądać przestałem w połowie 2go sezonu z jeszcze większym rozczarowaniem. Wiem , że Expanse ma wielu fanów, mnie jednak nudził potwornie. Jedyną dużą wadą 'Galactici' jest wysoko zawieszona poprzeczka, o wiele za wysoko dle 'Expanse" jak i innych filmow/seriali sf.

simulationsite

Obejrzałem Expanse 1 i 2 sezon i bardzo mi się podobał. Jakoś dziwnie przyjemnie czułem się będąc w kosmosie, w bazie, na statku. ta dziwna klaustrofobiczna pustka bardzo mi odpowiadała. Jestem przed Firefly, Farscape, Babylon5, po BSG, ST:TNG, ST:ToS, a kończę ST:V - ogólnie każdy serial inny, ale jednak patrząc w gwiazdy i ciemne niebo fajnie jest pomyśleć, że gdzieś kiedyś ludzie będą się po kosmicie wałęsać.

simulationsite

BSG to to jeden z seriali, do których długo podchodziłem i jakoś zawsze odkładałem. Teraz jestem dopiero po 4 części pierwszej serii i nie zdążyłem jeszcze poczuć i w pełni przyjąć konwencji, ale chyba będzie dobrze.
Kompletnie nie rozumiem jednak, jak ktoś może się znudzić The Expance i twierdzić, że Galactica zawiesiła mu zbyt wysoko poprzeczkę... Może jak skończę 4 serię, to się z tym zgodzę? W sumie to normalne i dobre, że różnym ludziom, podobają się różne filmy. :-) Ba, kiedyś nie potrafiłem wkręcić się w SGU, a jak już obejrzałem, to teraz uważam, że to najlepsza, najdojrzalsza ze wszystkich serii uniwersum SG... Co do samego Expance, to jest dla mnie"mistrzostwem świata", mimo że Holden ma spojrzenie zbitego pudla i go nie trawię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones